Algab aasta kindlustusteo konkurss

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) ja Eesti Kindlustusmaaklerite Liit (EKML) kuulutavad välja aasta kindlustusteo konkursi. Eesmärk on väärtustada Eesti kindlustussektoris olulise tähtsusega lahendust, teenust või sündmust, mis on positiivselt mõjutanud kindlustussektori arengut, koostööd või pakkunud kindlustuse klientidele olulist lisandväärtust.

EKsLi juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul korraldatakse kindlustusteo konkurssi esimest korda. „Eestis tegutseb 17 kindlustusseltsi, 38 kindlustusmaaklerit ning sadu kindlustusagente, kes kõik teevad suurepärast tööd. Kutsume nii kindlustussektori töötajaid, kindlustustegevusega seotud inimesi ja ka kindlustusvõtjaid esitama nominente kindlustusteo auhinnale, et tunnustada kindlustuse valdkonna silmapaistvaid tähti,“ ütles Jesse.

EKMLi juhatuse esimehe Kaido Tropi hinnangul võiks kindlustusteo konkursist saada iga-aastane traditsioon. „Pealtnäha võib kindlustus tunduda konservatiivne valdkond, aga tegelikult viiakse igal aastal ellu innovaatilisi projekte, arendatakse teenuseid ja korraldatakse märkimisväärseid sündmuseid. Toome kõik suurepärased ettevõtmised avalikkuse ette, et tunnustada ja tänada nende tegijaid,“ ütles Tropp.

Kindlustusteo nominatsiooni esitamiseks tuleb teha kirjalik või video vormis ettepanek argumenteeritud põhjendusega, kuidas esitatud tegu vastab aasta kindlustusteo eesmärgile. Kindlustusteo läbiviimine või rakendusperiood peab olema tänavu, aga selle algus võib olla ka eelmisel aastal. Ettepanekuid oodatakse hiljemalt 2. oktoobriks e-posti aadressidel info@eksl.ee ja info@ekml.ee.

Aasta kindlustustegu 2023 kuulutatakse välja kindlustuskonverentsil 18. oktoobril.

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust, samuti analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

EKML on Eestis tegutsevaid kindlustusmaaklereid ühendav erialaliit.

Lisainfo: Aasta kindlustustegu 2023 tunnustuse statuut