Alar Urm: riik pooli valima ei peaks

Lextali vandeadvokaat Alar Urm ütles, et loodav kindlustustegevuse seadus ei pruugi tuua head lahendust kindlustusmaakleritetöö reguleerimisele, sest huvigruppide soovid on nii erinevad, kirjutas teema veeb Haldusuudised.

Paljude varasemate kindlustusalaste õigusaktide väljatöötaja Alar Urm ütles, et tegemist on pikka aega ettevalmistatud seaduse eelnõuga. Tema sõnul on muudatuste taustaks kauaaegne arvamustevahetus kindlustusmaaklerite tegevuse üle. “Kindlustusandjate hinnangul tuleb kindlustusmaaklerite tegevust rohkem raamistada. Maaklerid omavad kindlustusturul märkimisväärset tähendust, sest maaklerite kaudu sõlmitakse järjest rohkem kindlustuslepinguid,” rääkis Urm. “Loomulikult on kindlustusandjate huvi piirata sellega seonduvat kulu ning maaklerite võimalikku mõju. On fakt, et maaklerite tegevuse tähtsus suureneb veel ja nii ka nende mõju.”

Urmi sõnul ei pruugi maaklerite tegevuse administratiivne piiramine tuua lahendust. “Riik peab finantsvahenduses seadma esmaeesmärgiks finantsvahendajate usaldusväärsuse. Samas ei peaks riik kindlustusandjate ja edasimüüjate turuvõitluses pooli valima. Maaklerite aktiivsus loob kindlustusturul konkurentsi ja on pinnuks silmas kindlustusandjatele, kellel on välja arendatud müügivõrk. Samas on tarbijal maaklerit käsutades hõlbus saada võrreldavaid pakkumisi ja parimat hinda,” kirjeldas Urm.

(Artikkel ilmus: Äripäev, 16.06.2014)